Úspory navíc po zateplení

Vyměnili jste okna,
zateplili dům
a přesto platíte
hodně za vytápění?

Existuje spolehlivé
řešení...

>>    čtěte více

Aktuality

05 2017

Čištění topných soustav a rozvodů vody

Máte jako vlastníci a správci budov zájem o vyčištění soustav vytápění nebo rozvodů teplé a studené vody pomocí speciálního zařízení metodou "pulsní rázové vlny"?
Podáme detailní informace, zpracujeme nabídku a v případě uzavření dohody vám soustavy vyčistíme!

11 2016

Rekonstrukce 7 škol v jednom roce

Letos jsme realizovali rekonstrukce tepelných zdrojů nebo kompletních topných soustav v SEDMI ŠKOLÁCH (MŠ, ZŠ, SŠ).
Jednu z nich přijela symbolicky uvést do provozu samotná ministryně školství ČR.

03 2016

Inzerát - volné pracovní místo.

Aktuálně hledáme kolegyni (-u) na pozici manažerka (-er) přípravy a realizace zakázek.
Nástup možný IHNED.
>>  čtěte více

04 2015

Drobná změna názvu společnosti.

Opravte si prosím: nově IGB Holding (bez teček). Drobná úprava výpisu z OR. Věci je třeba zjednodušovat...

02 2015

I.G.B. Holding a.s. slaví 20 let od svého založení!

A jak se vyslovil jeden z našich zákazníků: "Patříte mezi stabilní firmy na trhu!"
Děkujeme za toto vyjádření. Stabilita je výsledkem našeho úsilí a důvěry našich zákazníků.

06 2014

Další aplikace plynových tepelných čerpadel

Koncem května jsme uvedli do provozu nový zdroj tepla pro DPS Bílovec se 3 plynovými tepelnými čerpadly. Nejefektivnější je spalovat plyn přímo v místě spotřeby tepla a navíc využít obnovitelného zdroje energie (OZE).

02 2014

IGB Holding, a.s. TOP PARTNEREM BUDERUS 2013

Na slavnostním setkání partnerů firmy BUDERUS byla naše firma vyhodnocena jako TOP PARTNER BUDERUS pro rok 2013.
Ocenění si vážíme!

12 2013

Odpojování domů od CZT (centrální zásobování teplem)

Naším názorem vyplývajícím z letité praxe je, že na sídlištích ve městech by měl fungovat systém centrálního zásobování teplem. Podmínkou však je, aby se dodavatel tepla choval k odběratelům jako k váženým obchodním partnerům. V neposlední řadě tedy, aby cena tepla z CZT byla přiměřená. To se však v řadě lokalit neděje a proto dochází k odpojování objektů od CZT a zřizování vlastních samostatných tepelných zdrojů. V roce 2013 jsme pro naše zákazníky uvedli do provozu dalších téměř 10 tepelných zdrojů.

09 2013

Kotelna o výkonu 300 kW v Novém Jičíně

Během léta jsme kromě ostatních zakázek vybudovali novou úspornou plynovou kotelnu na střední škole v Novém Jičíně. Hlavní komponenty (kotle aj.) nesou značku BUDERUS. Oproti původní (již zastaralé) technologii předpokládáme úspory plynu 20 - 25 %.

02 2013

Vyregulování topných soustav po zateplení

Na základě vyhodnocení úspor tepla po vyregulování mnoha desítek zateplených objektů můžeme konstatovat – výsledky jsou překvapující!! Umíme řešit vyregulování topných soustav domů s klasickým napojením na systém centrálního zásobování teplem i objektů s instalovanými domovními předávacími stanicemi. Grafy úspor tepla některých domů jsou k nalezení na našich webových stránkách. Kontaktujte nás – poradíme, jak úspor nákladů na vytápění dosáhnout.

11 2012

Zateplení a instalace plynového tepelného čerpadla

Realizovali jsme další zajímavý projekt – zateplení objektu MŠ Hlavnice (včetně izolace střechy a výměny oken). Objekt bude nově vytápěn plynovým tepelným čerpadlem, tedy zajímavou kombinací vysoce účinného plynového spotřebiče s využitím obnovitelného zdroje tepla (ze vzduchu).
Po roce bude provedeno energetické vyhodnocení tohoto zajímavého technického řešení.

10 2012

Byli jsme v televizi…

… v ostravské televizi, kde jsme měli možnost realizovat rekonstrukci předávací stanice, která je „tepelným srdcem“ areálu ČT.
Funguje ke spokojenosti objednatele a provozovatele.

09 2012

Ocitli jsme se ve vazební věznici…!

Naštěstí jen pracovně – v rámci rozsáhlé rekonstrukce rozvodů teplé a studené vody. Zakázka v objektu tohoto typu
(s nejvyšším omezením pohybu osob) významně prověřila odbornou, materiálovou a organizační připravenost našich pracovníků. Vše se podařilo zvládnout a dílo včas předat.

28. 03. 2012

I největší správce bytového fondu v ČR reguluje vytápění

Správce objektů RPG má zájem na úsporách nákladů na vytápění. Dokončujeme zaregulování otopných.soustav cca 190 objektů.

13. 02. 2012

Dosažení maximálních úspor po zateplení

Zateplili jste dům a chcete skutečně uspořit náklady na vytápění? Víme jak na to! Podívejte se na grafy spotřeb tepla bytových domů před a po zateplení a hlavně po provedení regulace topné soustavy! >>  čtěte více

02. 01. 2012

Výměna kotlů v bytových domech ul. Budovatelská 808-811, Studénka

Získali jsme svým rozsahem celkem neobvyklou zakázku v bytových domech ve městě Studénka. Jedná se o výměnu téměř 100 kusů plynových kotlů.

02. 11. 2011

Turnaj v bowlingu

K blížícímu se konci roku 2011 proběhne již tradiční akce Turnaj v bowlingu jak pro naše zákazníky – 08.12.2011, tak i pro naše zaměstnance – 01.12.2011. Těšíme se na příjemné zakončení spolupráce v letošním roce ve sportovním duchu.

02. 11. 2011

Recertifikační audit ISO 9001:2008

Ve dnech 20.-21.10.2011 proběhl v naší a.s. recertifikační audit ISO 9001:2008 – systém managementu kvality. Audit provedla společnost Bureau Veritas Certifikacion Slovakia s.r.o. a opět jsme obstáli na výbornou bez ztráty kytičky.

02. 11. 2011

Plynofikace hnědouhelné kotelny Selská ve Vítkově

Naše akciová společnost vyhrála veřejnou zakázku pro Město Vítkov na akci Plynofikace hnědouhelné kotelny Selská ve Vítkově. Realizace probíhala v termínu od 01.06.2011 do 15.08.2011.
Stavba jednotlivých částí proběhla v tomto rozsahu: rekonstrukce hnědouhelné kotelny na plynovou k vytápění a zásobování teplou vodou bytových objektů, stavební úpravy, instalace plynových kondenzačních kotlů s celkovým výkonem 1300 kW, expanzní automaty, rozvodný dvoutrubkový systém včetně kotvení, 9 m nerezový třísložkový komín, systém zabezpečení a MaR kotelny. Finanční objem stavby činil 5,138 mil. Kč.